شب
روز
Peter Ustinov

Peter Ustinov

اوستینوف در ۱۶ آوریل ۱۹۲۱ در لندن به دنیا آمد. پدر وی یک افسر فراری ارتش روسیه تزاری بود که پس از وقوع انقلاب کمونیستی اکتبر در سال ۱۹۱۷ به همراه همسرش به انگلستان مهاجرت کرده بود. اوستینوف علاوه به انگلیسی و و روسی به زبان‌های فرانسه آلمانی و اسپانیایی نیز احاطه داشت
شمار فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی که اوستینوف در طول حدود شصت سال دوران فعالیت هنری خود در آن‌ها حضور یافته حدود ۸۷ مورد است. وی ۱۶ فیلمنامه نوشت، هشت فیلم را کارگردانی کرد، تهیه‌کنندگی پنج فیلم را برعهده داشت و ۳۵ فیلم و برنامه مستند را نیز اجرا کرد.
وی در سال ۱۹۹۰ به دریافت لقب شوالیه از ملکه الیزبت دوم نایل آمده‌است. یکی از فعالیت‌های عمده سال‌های آخر عمر اوستینوف اشتغال وی به عنوان سفیر صلح سازمان ملل متحد بود. پطرس غالی دبیرکل وقت سازمان ملل از وی به عنوان از جمله مهم‌ترین سفیران افتخاری سازمان ملل یاد کرده که تجربه و مهارت‌های هنری خود را در زمینه تأثیرگذاری مثبت در مسائل انسانی جهانی به کار گرفت.
وی در فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی مشهوری چون «اسپارتاکوس»، «مرگ در رود نیل»، «روغن لورنزو»، «دور دنیا در هشتاد روز»، «ملاقات با مرگ»، «جستجو برای بابانوئل»، «آشانتی»، «دزد بغداد»، «عیسای ناصری»، «توپکاپی» و «بیلی باد» ایفای نقش کرده‌است.
سر پیتر اوستینوف در سن ۸۲ سالگی در سوئیس درگذشت.

منبع : ویکی پدیا
robinhood

رابین هود

7.6/10
USA - 1973
TvNostalgia
شب
روز

logo-samandehi


فیلم های سایت تی وی نوستالژیا تابع کلیه قوانین کشور میباشد